محرمان محرم
 
پست الکترونیک

پروفایل مدیر وبلاگ

» صفحه نخست
» عناوین مطالب وبلاگ
» آبان ٩۱ » مهر ٩۱ » شهریور ٩۱ » امرداد ٩۱ » تیر ٩۱ » خرداد ٩۱ » اردیبهشت ٩۱ » فروردین ٩۱ » اسفند ٩٠ » بهمن ٩٠ » دی ٩٠ » آذر ٩٠ » آبان ٩٠ » مهر ٩٠ » شهریور ٩٠ » امرداد ٩٠ » تیر ٩٠ » خرداد ٩٠ » اردیبهشت ٩٠ » فروردین ٩٠ » اسفند ۸٩ » بهمن ۸٩ » دی ۸٩ » آذر ۸٩ » آبان ۸٩ » شهریور ۸٩ » امرداد ۸٩ » تیر ۸٩
» فرهنگی(۱)
» عکس(۱)
» مذهبى(۱)
» حاج محمود عزیز(۱)
» عکس مذهبى(۱)
» محرمان محرم(۱)
» متن ادبی مربوط به عید غدیر(۱)

» السلام علیک یا ابا عبدالله....
» هرکه دارد هوس کرب وبلا بسم الله...
» خداحافظ.....
» السلام علیک یا قمر بنی هاشم...
» پنجشنبه ۱۳٩۱/۸/۱۸
» پنجشنبه ۱۳٩۱/۸/۱۸
» السلام علیک یا ابا عبدالله...حرم فقط حرم حسین...
» کهیعص...
» محرم نزدیک است...
» لبیک یا حسین...
 

السلام علیک یا ابا عبدالله... جمعه ۱۳۸٩/٩/٢٦
 

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ (اَبَداً) ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُم

ْ
سلام بر تو اى ابا عبداللّه و بر روانهائى که فرود آمدند به آستانت ، بر تو از جانب من سلام خدا باد همیشه تا من زنده ام و برپا است شب و روز و قرار ندهد این زیارت را خداوند آخرین بار زیارت من از شما
 
*- اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ


سلام بر حسین و بر على بن الحسین و بر فرزندان حسین و بر اصحاب و یاران حسین


 

طبقه بندی:  

پیام های دیگران ()

 
 
 

یا حسین... جمعه ۱۳۸٩/٩/٢٦
 


 

طبقه بندی:  

پیام های دیگران ()

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

ناگفته های درباره سرداب حرم حضرت عباس (علیه السلام) پنجشنبه ۱۳۸٩/٩/٢٥
 


     

بنای حرم حضرت اباالفضل‌العباس(ع) از همان ابتدا بر روی این سرداب و آب بنا شده و این امر تأثیری بر روی استحکام حرم حضرت نداشته است؛ بسیاری از کم‌و‌کیف این امر روشن نیست که این موضوع چیزی جز معجزه نمی‌تواند باشد.


علیرضا فداکار، معاون ستاد بازسازی عتبات عالیات در گفتگو با فارس با اشاره به سفر چند سال پیش خود به عتبات پس از سقوط صدام و زیارت سرداب حرم حضرت اباالفضل‌العباس(ع) اظهار داشت: بنده در سال ۲۰۰۲و تقریبا ۶ ماه پس از سقوط صدام به سرداب حرم حضرت مشرف شدم.
وی افزود: علت اینکه برخی از حرم‌های مطهر ائمه(ع) دارای سرداب هستند به این خاطر است که به مرور زمان، زمین‌های اطراف حرم به خاطر ساخت و سازها، گذر زمان، وزش باد و شرایط جوی از سطح حرم بالاتر آمده است و به این دلیل سرداب ایجاد شده است به طور مثال در نجف اشرف علت اینکه حرم حضرت امیرالمؤمنین‌(ع) سرداب ندارد به این خاطر است که حرم حضرت در بالاترین نقطه شهر واقع شده اما در کربلای معلی، حرم حضرت سیدالشهدا و حرم حضرت اباالفضل‌العباس(ع) در گودی واقع شده است.
فداکار خاطرنشان کرد: اما سرداب حرم حضرت اباالفضل‌العباس(ع) حدودا ۴ متر پایین‌تر از سطح حرم قرار دارد و ما به اتفاق شیخ مهدی کربلایی، امام جمعه حرم امام حسین‌(ع) به این سرداب مطهر وارد شدیم و در واقع تا پیش از این تاریخ، سرداب حرم حضرت کاملا قفل بود و کسی اجازه ورود به آن را نداشت.
معاون ستاد بازسازی عتبات عالیات یادآور شد: در سرداب حرم حضرت اباالفضل(ع) چیزهایی دیدم که برایم آن روز را بعنوان شیرین‌ترین و زیباترین روز طول عمرم رقم زد.
فداکار در توضیح مشخصات سرداب حرم حضرت اباالفضل‌العباس(ع) گفت: پس از آنکه از صحن حرم وارد رواق می‌شوید در ادامه شما وارد محدوده گنبد‌خانه می‌شوید که می‌توان همین رواق‌ها را در قسمت سرداب نیز در نظر گرفت که با عرض ۱.۵ متر در ۲ متر به صورت گنبدی پوشانده شده و قسمت پایین پای حضرت مسیری دارد که وارد محوطه گنبد خانه در قسمت سرداب می‌شود.
معاون ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: در داخل سرداب وقتی به قسمت زیر گنبدخانه رسیدیم، بخشی بود که تا ارتفاع کمر به داخل آب رفتیم؛ در واقع محوطه داخل سرداب حرم حضرت تا ارتفاع حدود یک متر و ۱۰ سانت در آب قرار دارد و این قسمت از سرداب به گونه‌ای ساخته شده که یک نفر بیشتر نمی‌‌تواند از آن عبور کند.
وی ادامه داد: پس از ورود به این قسمت از سرداب، شیخ مهدی کربلایی در جلو حرکت می‌کرد و من پشت سر او تا که به قبر مطهر حضرت اباالفضل‌العباس(ع) رسیدیم.
فداکار تصریح کرد: وقتی به قبر مطهر حضرت در سرداب رسیدیم، من دست خود را به داخل آبی بردم که بر روی قبر مطهر حضرت ایستاده بود و جرعه‌ای از این آب نوشیدم، تا ارتفاع حدود ۱۰ سانت بر روی قبر مطهر حضرت آب ایستاده بود و به تمام مقدسات قسم تا آن لحظه از عمرم آبی‌ گواراتر و زلال‌تر از این آب ندیده و ننوشیده‌ بودم.
وی گفت: در آن لحظاتی که در داخل سرداب حرم حضرت اباالفضل‌العباس(ع) در حرکت بودیم کسی متوجه حال خود نبود و و با حرکتمان، آب موج برمی‌داشت؛ در آن لحظات این احساس به من دست داد که این آب در اطراف قبر به حضرت اباالفضل(ع) التماس می‌کند و اگر روزی پرده‌ها کنار رود، حقایق بزرگی مشخص می‌‌شود، بواسطه این آب بود که حضرت اباالفضل‌العباس(ع) ساقی طفلان عطشان حرم در کربلا ناامید شد و تصور می‌کنم که خداوند اینگونه مقدر کرده این آب باید برای سالیان سال همین‌طور دور قبر مطهر حضرت عباس‌(ع) دور بزند و در آن لحظه تنها چیزی که از ذهنمان می‌گذشت این بود که آب در حال التماس کردن به حضرت است.
فداکار با بیان این نکته که در زمانی که به داخل سرداب حرم حضرت اباالفضل(ع) رفته‌ بودم زمستان بود، گفت: البته ممکن است که در فصل تابستان یا زمستان مقداری از سطح آب داخل سرداب تغییر کند و زمانیکه در داخل سرداب حرکت می‌کنیم آب به ارتعاش درمی‌آید و این تصور ایجاد می‌شود که آب در حال حرکت است اما در واقع این آب ساکن است و طبق قانون طبیعت اگر آب برای مدت کوتاهی در جایی راکد و ساکن باقی بماند، سبزه می‌زند و طعم و بو می‌گیرد و امکان استفاده از آن نیست اما آب سرداب حرم حضرت اباالفضل‌العباس(ع) زلال‌ترین، شفاف‌ترین و گواراترین آب این عالم است.
وی با بیان این نکته که سرداب حرم حضرت اباالفضل‌العباس‌(ع) به حرم امام حسین(ع) راه ندارد و در گذشته حرم حضرت سیدالشهدا(ع) دارای سرداب بوده که به مرور زمان این سرداب پر شده است، افزود: در حال حاضر مجددا سرداب حرم حضرت اباالفضل‌العباس(ع) از قسمت گنبدخانه بسته شده و دیگر کسی حق ورود به این سرداب را ندارد؛ در گذشته آب سرداب حرم حضرت اباالفضل(ع) برای تبرک در اختیار زائران قرار می‌گرفت اما هم‌اکنون این کار نیز متوقف شده است.
معاون اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات خاطرنشان کرد: زمانی این مسئله مطرح شده بود که آب سرداب حرم حضرت اباالفضل(ع) را به خاطر احتمال زیانی که می‌تواند برای بنای حرم داشته باشد قطع و خشک کنند اما این احتمال مطرح شد که اگر این آب قطع شود لایه‌ای که خشک می‌شود ترک برمی‌دارد و شاید همین عامل باعث شود که رواق‌های حرم نیز ترک بخورند و بنای ساختمان حرم حضرت با این آب سازگار شده است و به این دلیل بود که چنین کاری انجام نشد.
وی با اشاره به قرار گرفتن بنای حرم حضرت‌اباالفضل‌العباس بر روی این سرداب و آبی که همیشه در سرداب حضرت وجود دارد، خاطرنشان کرد: قطعا ساختمان و بنایی که بر روی آب بنا شده باشد پس از گذشت مدت زمانی تخریب می‌شود و از بین می‌رود اما بنای حرم حضرت اباالفضل‌العباس(ع) از همان ابتدا بر روی این سرداب و آب بنا شده و این امر تأثیری بر روی استحکام حرم حضرت نداشته است؛ بسیاری از کم‌و‌کیف این امر روشن نیست که این موضوع چیزی جز معجزه نمی‌تواند باشد.


 

طبقه بندی:  

پیام های دیگران ()

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

حدیث. دوشنبه ۱۳۸٩/٩/٢٢
 

امام صادق علیه السّلام فرمود:

چهار هزار فرشته نزد قبر سیدالشهدا علیه السّلام ژولیده و غبارآلود، تا روز قیامت بر آن حضرت مى گریند


 

طبقه بندی:  

پیام های دیگران ()

 
 
 

شعر عاشورایی... دوشنبه ۱۳۸٩/٩/٢٢
 

هفتـــاد و دو مجنون زلیلی شده عاقل


هفتاد و دو فرهاد به شیرین شده واصل

هیهات که جان گیرد از آنها ملک الموت


جـان دست حسین است نه بازیچه قاتل

با نــام حسین بــــه سینه ها گل بزنید


 از اشــک بـــه بـــارگــــاه او پــــل بــزنید


گوییـــد کـــه هـــر زمــان گرفتار شدید


  بـــر دامــن مــــا دست تــــوسل بــزنید

علی یــــک دسته گـــــــل از یاس آورد 


 ز طـوبـــی شاخــــه ی احســـــاس آورد


میـــان بــــاغی از گـــل هـــای زهــرا


خـــوشـــا ام الـبــنــیـــن عبـــــاس آورد

منزلگه عشاق دل آگاه حسین اســت


بیـراهه نرو ساده ترین راه حسین است

از مـــردم گمـــراه جهــان راه مجویــید


نـــزدیکــتــــرین راه به الله حسین است

 

طبقه بندی:  

پیام های دیگران ()

 
 
 

 
 
 

کرب و بلا... دوشنبه ۱۳۸٩/٩/٢٢
 

 


 

طبقه بندی:  

پیام های دیگران ()

 
 
 

 
 
 

شعر پنجشنبه ۱۳۸٩/٩/۱۸
 

اى محرمان محرم،بار سفر ببندید   

                                  احرام حج خونین،بار دگر ببندید


 

طبقه بندی:  

پیام های دیگران ()

 
 
 

محرم... پنجشنبه ۱۳۸٩/٩/۱۸
 


 

طبقه بندی:  

پیام های دیگران ()

 
 
 

شکر خدا... سه‌شنبه ۱۳۸٩/٩/۱٦
 

شکر خدا که نوکری ام را قبول کرد
احرام حج دلبری ام را قبول کرد
شکر خدا که هیئتی ام کرده باز هم
نذر و نیاز مادری ام را قبول کرد
شکر خدا که نام مرا هم نوشته اند
یک عمر مشق حیدری ام را قبول کرد
شکر خدا که عاقبتم را به خیر کرد
بی دست و پا و بی سری ام را قبول کرد
شکر خدا که با همه روسیاهی ام
این گریه های آخری ام را قبول کرد
بی بال و پر ، به عکس حرم خیره می شدم
با اینهمه کبوتری ام را قبول کرد
شکر خدا که اول ماه محرمی
ارباب باز نوکری ام را قبول کرد


 

طبقه بندی:  

پیام های دیگران ()

 
 
 

 
 
 

قمری درراه است سه‌شنبه ۱۳۸٩/٩/۱٦
 


 

طبقه بندی:  

پیام های دیگران ()

 
 
 

یا حسین... سه‌شنبه ۱۳۸٩/٩/۱٦
 


 

طبقه بندی:  

پیام های دیگران ()

 
 
 

عموی آب ها... سه‌شنبه ۱۳۸٩/٩/۱٦
 

دستت را بردار و پشتوانه دریاها کن تا بر موج‏ها بیاشوبند و شجاعتت را به پیشانی صخره‏ها بکوبند.
دستت را بردار و پشتوانه مردانی کن که شجاعت را از ظهر دستان تو به ارث برده‏اند.
آه، عموی آب‏های دنیا! دهان خشکت را بر لبان اقیانوس‏ها بگذار، تا سیرابشان کنی از آن‏چه نتوانستی به سه ساله‏هایی چشم به راه، بنوشانی. آب‏ها زمانی طراوت گرفتند که تو یک مشت آب را از آستانه لبانت پائین آورده، بر زمین ریختی. بعد از این، هرکه مشتی آب بر می‏دارد، بوی دستان تو سیرابش می‏کند.
که می‏دانست این‏چنین سر به صخره کوبیدن آب‏ها، زمزمه عاشقانه‏هایی است که یک روز تو در گوش موج‏ها نجوا کردی. دریاها نمی‏توانند ببینند تو در مقابل نیلوفرانت، شرمنده قطره‏ها باشی که در چشم‏هایشان عموعمو می‏کند. می‏د انم دست‏هایت توان نداشتند، وگرنه خارها را دانه دانه از پای گل‏هایت در می‏آوردی.
چشم‏هایت هنوز آرزو دارند که فرش راهی شوند که نازدانه‏هایت پابرهنه از آن می‏گذرند.
زانو نزن، بگذار تا جان در رگ‏هایت جاری است، ایستاده باشی؛ قامتت، ستونی است امید حسین را؛ ستونی است استوار. زانو نزن تا دشمنان، هلهله زانو زدنت را به گور ببرند. آه، دوباره صدای توست که در بیابان‏های نینوا پیچیده است و هنوز بوی عشق می‏دهد.
«قسمت این بود که با عشق تو پرواز کنم     و خدا خواست که بی دست و سر آغاز کنم»
سربلندی، از شانه‏های تو وام می‏گیرد.
لبخند نازنین! دستی که از شانه‏های تو افتاده، سال‏هاست در هیأت قلمی به پا خاسته که افتادنش را هزاران یزید، به گور برده‏اند.
به راستی عَلَمت را بر کدامین قله به اهتزاز درآوردی که بعد از سال‏ها، هنوز تمام کوه‏های عالم به این بیرق همیشه سرخ، سوگند می‏خورند؟


 

طبقه بندی:  

پیام های دیگران ()

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

  یکشنبه ۱۳۸٩/٩/٧
 

باید به عکس و نام او عرض ادب کرد      فرمانده کل قوای عشق عبــــاس


 

طبقه بندی:  

پیام های دیگران ()

 
 
 

 
 
 

جزئیات بخشنامه امور مساجد به مناسبت محرم چیست ؟ سه‌شنبه ۱۳۸٩/٩/٢
 

 در بخشنامه مرکز رسیدگی به امور مساجد پرهیز از برهنه شدن سینه زنان و زنجیرزنان در مساجد با عنایت به حضور خواهران، قمه زنی، نصب و حمل شمایل منتسب به عترت طاهره مورد تأکید قرار گرفته است .


پرهیز از مداحی های سخیف و ذکر مصائب اهل بیت (ع) و روضه خوانیهای جعلی و غیر مستند و اجتناب از تحریفات عاشورا و وقایع کربلا و دعوت از مداحان متعهد و واجد شرایط، استفاده از منابع مطمئن چون آثار شهید مطهری بویژه کتاب حماسه حسینی در سخنرانیها از دیگر موارد مورد تأکید در این بخشنامه هستند .
تبیین فلسفه نهضت عاشورا، ابعاد فتنه سال ۸۸ و بصیرت بخشی در مقابله با جنگ نرم، هماهنگی و همکاری همه نیروهای فعال در مساجد، اجتناب از راه بندان و ایجاد مزاحمت برای مردم در کوچه و خیابان، پرهیز از ذبح گوسفند و ... مقابل ورودی مساجد و رعایت نجاست و حفظ طهارت و پاکیزگی مساجد نیز از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد مورد توجه قرار گرفته است .
برگزاری مراسم زیارت عاشورا بعد از اقامه نماز صبح بویژه در دهه اول محرم، پرهیز از آلودگیهای صوتی و رعایت حال همسایگان مساجد و اهتمام به نماز جماعت و نماز اول وقت و هدایت هیئتهای عزاداری به مساجد از دیگر مباحث یاد شده در این بخشنامه هستند .


 

طبقه بندی:  

پیام های دیگران ()

 
 
 

یا علی سه‌شنبه ۱۳۸٩/٩/٢
 


 

طبقه بندی:  

پیام های دیگران ()

 
 
» ابولفتحی
» پایگاه جامع عاشورا
» قالبهای مذهبی وبلاگ
» مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان
» علیرضا صابری-حسین عسگری
» شب همچنان سیاه است.
» حاج محمود -رایت العباس
» عشق فقط يك كلام
» سایت جامع موبایل
» khabare nezami
» حاج محمود عزیز
» شبکه ی بلوتوث
» سعيد احمدى
» رياست جمهور
» مهدی منتظر
» هيت الرضا
» jang afzar
» ياسين مديا
» nezame
» کتاب نیوز
» ولا کلیپ
» فناوری
» didani
» تبیان
» كليپ
» بروز
» تردید
» مداحان
» ذاکرین
» اعتقادات
» شيعه ها
» amozesh
» رحمت خدا
» سينا عودى
» شيعه والپر
» يك چكه ماه
» تیتراز فیلم ها
» عکس مذهبی
» فالب هاى پيچك
» طراحان مذهبى
» حاج منصور ارضى
» محمد حسین فرجی
» دانلود تیتراژ فیلم ها.
» دفتر مقام معظم رهبرى
» سبطين (عليهما السلام)
» دوستداران حاج منصورارضی -2
» مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
» taranom
» mazhabiha
» makhfi
» shokhi
» roze
» aks.mazhabi
» konkour
» hame chez
» آو ینی.
  RSS 2.0  


مرجع قالبها و ابزارهای مذهبی

By Ashoora.ir & Blog Skin